Przeczytaj także: Mercedes-Benz Citan 111 CDI - gwiazda wśród dostawczaków
Wrażenia z jazdy
W przypadku aut dostawczych, cudów nie ma. Prowadzą się, w zdecydowanej większości, tylko trochę lepiej od wozów drabiniastych. I tu, niestety, Citan nie odstaje od zdecydowanej większości konkurentów. Kolumny MacPhersona z przodu i belka skrętna z tyłu pozwalają na poprawne prowadzenie. Nawet po załadowaniu „na maksa” auto utrzymuje kierunek jazdy i tłumi wyboje. Ale bez bagażu tył nieco „ucieka” na zakrętach. Nie jest to specjalnie niebezpieczne, ale nieco nieprzyjemne. Być może w kolejnej odsłonie Citana, Mercedes zdecyduje się, wzorem Fiata, belkę zastąpić zawieszeniem wielowachaczowym.
fot. mat. prasowe
Mercedes-Benz Citan Mixto 111 CDI - bagażnik
„Bagażnik” oddaje do dyspozycji podróżnych od 2,4 do 3,7 m3 wolnej przestrzeni.
Mimo wszystko, dzięki dobremu rozłożeniu masy, auto daje sobie radę na trasie, a 110 koni pozwala na w miarę bezstresowe wyprzedzanie. Pomimo gabarytów i sporej ilości trudnej do wytłumienia blachy, Citan jest zaskakująco cichy. Odgłosy ciężkiej pracy zawieszenia docierają wprawdzie do kabiny, ale nie są jakoś irytująco głośne jak to w tego typu autach niejednokrotnie bywa.
fot. mat. prasowe
Mercedes-Benz Citan Mixto 111 CDI - przód
Jeżeli patrzymy na Citana z przodu, nawet do głowy by nam nie przyszło, że to wariacja na temat popularnego „Kangura”.
Okiem przedsiębiorcy
Citan Mixto jest bardzo rozsądną propozycją dla biznesu. W tygodniu będzie pełnił rolę oszczędnego i praktycznego auta dostawczego. W weekend zabierze całą rodzinę na wycieczkę. Jego wszechstronność jest jednak dość kosztowna. Wersja Mixto z prezentowanym 110-konnym silnikiem to wydatek ponad 82 tysięcy. Za prezentowany egzemplarz wyposażony w kilka dodatków trzeba zapłacić ponad 90 tysięcy.
Wysoka cena nie jest jednak niespodzianką – auta z gwiazdą na masce zawsze sporo kosztowały i kosztować będą. Właśnie dlatego niemiecka marka przygotowało szeroki wachlarz finansowy dla swoich klientów. W przypadku kredytu, okres umowy może trwać od 12 do 72 miesięcy. Z kolei dla przedsiębiorców Mercedes stworzył leasing z pełnym zakresem indywidualizacji, dlatego o szczegóły należy pytać we własnym zakresie.
fot. mat. prasowe
Mercedes-Benz Citan Mixto 111 CDI - tył
Tył także inspirowany jest Renault Kangoo.
Podsumowanie
Gamę użytkowych samochodów Mercedesa przez lata tworzyły Vito/Viano oraz Sprinter. Dopiero w 2012 roku dołączył do niej Citan. I choć powstał na bazie Renault Kangoo, szybko stał się pełnoprawnym Mercedesem. Jak każde auto, testowany Mercedes ma plusy dodatnie i ujemne. W naszej opinii, tych dodatnich, jest zdecydowanie więcej. I dlatego warto się nim zainteresować.
fot. mat. prasowe
Mercedes-Benz Citan Mixto 111 CDI z przodu
Citan Mixto jest bardzo rozsądną propozycją dla biznesu.

1 2
oprac. : Artur Balwisz / NaMasce.pl
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)