Ceny OC spadły wszędzie
2018-10-05 10:56
Ceny OC spadły wszędzie © SecondSide - Fotolia.com
Przeczytaj także: Najtańsze OC ma Rzeszów i Opole
Miniony kwartał okazał się kolejnym okresem, w którym ubezpieczyciele postanowi dać nam odetchnąć - oferowane ceny OC okazały się mniej wygórowane niż w ubiegłych miesiącach. Z analizy zrealizowanej przez porównywarkę rankomat.pl wynika, że obniżki objęły wszystkie województwa i ich stolice. W którym regionie naszego kraju ceny były najbardziej łaskawe, a gdzie za OC przyszło płacić najwięcej?Obniżki cen w 2018 r.
2015 rok okazał się dla polskich kierowców niezbyt fortunny, ponieważ ceny OC zaczęły gwałtownie rosnąć. Długo wyczekiwane spadki przyniósł dopiero schyłek 2017 r. Od początku 2018 r. ceny wciąż nieznacznie spadały. Średnia składka w III kwartale br. była o 10% niższa niż rok wcześniej.
fot. mat. prasowe
Zmiany średnich cen OC
W ostatnim kwartale 2017 r. odnotowaliśmy pierwsze obniżki cen OC, a sytuacja ta utrzymała się na początku roku 2018. W III kwartale br. średnie składki wróciły do poziomu z IV kwartału roku 2016 i nic wskazuje, by w najbliższym czasie miały gwałtownie wzrosnąć - mówi Tomasz Masajło, Prezes porównywarki rankomat.pl
Najdroższe miasta pod względem ceny OC
W III kwartale 2018 r. najwięcej za OC płacili kierowcy z Wrocławia, Warszawy i Gdańska. Na najniższe składki mogli liczyć mieszkańcy Rzeszowa, Kielc i Opola – koszt polisy był w tych miastach niższy od średniej w kraju.
fot. mat. prasowe
Cena OC w miastach wojewódzkich
Mieszkańcy najdroższego pod względem ceny OC Wrocławia, płacili za polisę o 37,4% więcej od średniej ceny w kraju. W pozostałych miastach odchylenia od średniej wyniosły od +1,9% w Białymstoku do +28,1% w Gdańsku.
W którym województwie było najdrożej?
Według danych rankomat.pl w III kwartale 2018 r. cena OC we wszystkich województwach była niższa niż przed rokiem. Najwięcej płacili mieszkańcy województw: pomorskiego, dolnośląskiego i mazowieckiego. Najtańszą polisę mogli kupić kierowcy z Podkarpacia.
fot. mat. prasowe
Cena OC w województwach
Obniżki cen dotyczyły wszystkich województw. Największe spadki odnotowano w woj. dolnośląskim (-12,1%). Jednocześnie to właśnie na Dolnym Śląsku składki były jednymi z najwyższych. W pozostałych województwach obniżki wyniosły od -5,9% w woj. lubelskim do -11,3% w woj. wielkopolskim.
oprac. : eGospodarka.pl
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)