Fiat Chrysler Automobiles zaprezentował nowe auta
2016-06-22 10:39
Przeczytaj także: Nowy Fiat Tipo
Drugim aktorem tej multipremiery był Fiat Fullback. To pierwszy w historii marki tzw. 1-tonowy pick-up. Auto nie jest jednak samodzielną konstrukcją włoskiej marki. Wykorzystuje bazę znanego i popularnego Mitsubishi L200. I tak jak japoński bliźniak, powstaje w zakładach w Hiroszimie.
fot. mat. prasowe
Fiat Fullback - z przodu
Wszystkie wersje Fullbacka mają maksymalną wysokość 1780 mm, szerokość do 1815 mm oraz rozstaw osi równy 3000 mm.
Na polski rynek trafia w 3 wersjach nadwoziowych: z kabiną krótką, przedłużoną i tak zwaną „półtonówką”. Auto będzie napędzał turbodiesel o pojemności 2,4 litra oferujący dwa poziomy mocy: 150 KM (380 Nm) oraz 180 KM (430 Nm). Napęd na jedną oś lub 4WD będą przenosić dwa rodzaje przekładni: sześciostopniowa manualna albo pięciostopniowa automatyczna.
fot. mat. prasowe
Fiat Fullback - z boku
Na polski rynek trafia w 3 wersjach nadwoziowych: z kabiną krótką, przedłużoną i tak zwaną „półtonówką”.
Jak już wspomniałem, Fiat Fullback jest dostępny w wersji 4x4. To rozwiązanie będzie szczególnie docenione przez tych, którzy w swojej pracy muszą pokonywać drogi z dala od wytyczonych szlaków. Wszystkie wersje 4x4 są wyposażone w elektroniczny selektor wyboru trybu napędu EASY SECECT, który pozwala na wybór napędu 4x4 na stałe lub dołączanego.
fot. mat. prasowe
Fiat Fullback - wnętrze
Kosztuje od 126 do 135 tys. złotych brutto.
Napęd dołączany jest dostępny w wersjach SX i ma trzy tryby do wyboru: 2H (jazda szosowa, napęd tylko na tylną oś), 4H (dostępny do prędkości do 100 km/h, rozdziela moment obrotowy pomiędzy przednią a tylną oś, zapewniając bezpieczną jazdę na śliskiej nawierzchni) oraz 4L (jazda z włączonym reduktorem, zmniejsza prędkość na rzecz zwiększenia momentu obrotowego) stosowany w warunkach off-roadowych.
fot. mat. prasowe
Fiat Fullback - z tyłu
Zmienna jest długość skrzyni ładunkowej - 1850 mm w kabinie przedłużonej i 1520 mm w podwójnej.
Stały napęd 4x4 jest dostępny w najwyższej wersji wyposażenia LX z elektronicznie sterowaną blokadą centralnego mechanizmu różnicowego, która rozdziela moment obrotowy pomiędzy koła w czasie rzeczywistym w zależności od warunków drogowych i prędkości. Dostępne są 4 tryby napędu. Oprócz wyżej wymienionych trybów 2H, 4H i 4L, mamy do wyboru tryb 4HLc z blokadą centralnego dyferencjału, który rozdziela równomiernie moment obrotowy pomiędzy obie osie dla polepszenia trakcji na śniegu, piasku i błocie. Ostatni tryb 4LLc nie tylko blokuje centralny dyferencjał, ale również aktywuje reduktor w celu zwiększenia momentu obrotowego w ekstremalnych sytuacjach. Warto zaznaczyć, że zarówno w trybie napędu stałego, jak i dołączanego, klienci mogą doposażyć samochód w blokadę tylnego dyferencjału.
fot. mat. prasowe
Fiat Fullback - z przodu i boku
Auto zarówno na trasie, jak i w terenie spisuje się doskonale.
Wszystkie wersje Fullbacka mają maksymalną wysokość 1780 mm, szerokość do 1815 mm oraz rozstaw osi równy 3000 mm. Długość nadwozia zmienia się w zależności od wersji: osiąga 5275 mm w przypadku kabiny przedłużonej i 5285mm w przypadku podwójnej. Zmienna jest również długość skrzyni ładunkowej - 1850 mm w kabinie przedłużonej i 1520 mm w podwójnej. Jego ładowność osiąga ponad 1 tonę, a masa ciągniętej przyczepy może wynosić do 3,2 tony.
Auto zarówno na trasie, jak i w terenie spisuje się doskonale. Na asfalcie Fullback oferuje komfort w zasadzie niedostępny u konkurencji. Jedynym autem, które może z „fiatowskim” pick-upem konkurować w tej dziedzinie jest Ford Ranger. A Isuzu D-MAX i Toyota Hilux, choć doskonale sprawdzają się w pracy czy terenie, na asfalcie oferują komfort podobny do wozów drabiniastych zwanych pieszczotliwie „żelaźniakami”…
Auto na polskim rynku jest już dostępne w sieci sprzedaży Fiat Professional i kosztuje od 126 do 135 tys. złotych brutto (bez opcji dodatkowych).

oprac. : Artur Balwisz / NaMasce.pl
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)