Hyundai i30 Wagon 1.4 MPI Classic Plus dla wymagającego klienta
2015-09-01 10:56
Przeczytaj także: Hyundai i30 Wagon 1,6 GDI Comfort
Wrażenia z jazdy
Jak jeździ i30 z najmniejszym, 100-konnym motorem? Zgodnie z przewidywaniami, aby wykrzesać z samochodu nieco dynamiki, trzeba wykorzystać wysokie obroty.. Silnik osiąga maksymalne 137 Nm. przy 4200 obrotach, a swoje 100 koni - przy 5500. Jeżeli potrzebujemy więcej mocy, czasami trzeba szukać 4 biegu lub „piłować” auto do końca zakresu obrotowego. Niestety, potrafi się to odbić na spalaniu. Według producenta auto powinno konsumować 6 litrów średnio, około 5 w trasie i 8 w mieście. I pewnie tyle konsumuje, jeżeli nie musimy dynamiczniej wyprzedzić lub nieco częściej dodać gazu. Wtedy średnia rośnie do 7,5 litra, a w mieście - do około 9 litrów.
fot. mat. prasowe
Hyundai i30 Wagon 1.4 MPI Classic Plus - z przodu i boku
Auto urosło i wyładniało.
Jeśli chodzi o jego kulturę pracy, to trudno cokolwiek zarzucić. Nie hałasuje podczas wysokich prędkości, dobrze współpracuje z 6-przełożeniową manualną skrzynią. Wielu użytkowników Hyundaia twierdzi, że jest to jedna z najlepiej pracujących przekładni w swojej klasie. Idealny skok, intuicyjna praca.
fot. mat. prasowe
Hyundai i30 Wagon 1.4 MPI Classic Plus - z boku
Koreański przedstawiciel segmentu C kosztuje, w zależności od wersji i silnika, od niespełna 59 do około 95 tys. złotych.
Samochód został wyposażony w system Flex Steer z trzema trybami pracy wybieranymi za pomocą przycisku na kole kierownicy. Z opcji „Normal” korzysta się… w normalnych warunkach. Wariant „Comfort” przydaje się natomiast podczas manewrowania w zatłoczonych miejscach. Z kolei tryb „Sport” aktywuje się podczas dynamicznego pokonywania zakrętów. Poza tym, koreańskie kombi całkiem nieźle tłumi nierówności. Kolumny MacPhersona z przodu i układ wielowahaczowy z tyłu idealnie służą komfortowi jazdy. I tu warto dodać, że wielu europejskich, zwłaszcza francuskich konkurentów ciągle trzyma się tańszego, lecz mniej komfortowego systemu z belką skrętną z tyłu. Koreańczycy po raz kolejny udowodnili, że komfort użytkownika cenią sobie bardziej niż koszty wytwarzania.
fot. mat. prasowe
Hyundai i30 Wagon 1.4 MPI Classic Plus - tył
Za i30 nie przemawia tylko wygląd. Samochód broni się pewnym prowadzeniem, komfortowym zawieszeniem i 5-letnią gwarancją.
Okiem przedsiębiorcy
Koreański przedstawiciel segmentu C kosztuje, w zależności od wersji i silnika, od niespełna 59 do około 95 tys. złotych. I są to ceny bardziej niż przystępne. Europejska konkurencja (tak, tak, konkurencja) kosztuje nieco więcej. Gwoli ścisłości trzeba przyznać, że ceny aut „wypasionych” w przypadku Hyundaia są nieco wyższe niż „europejczyków”.
Jak kupić Hyundaia? W polskiej ofercie, marka ma dość szeroki wachlarz finansowy. Klienci indywidualni zainteresowani zakupem testowanego modelu mogą wybrać jeden z dwóch wariantów kredytowych: 50/50 (wpłata początkowa 50% ceny pojazdu, oprocentowanie 0%, okres kredytowania 12 miesięcy) lub 3×33 (wpłata początkowa 33,4% ceny pojazdu, oprocentowanie 0%, ubezpieczenie od 2,99%, okres kredytowania 24 miesiące, druga wpłata po 12-tym, a trzecie po 24 miesiącu umowy). Dla firm Hyundai przygotował leasing finansowy (od 12 do 60 miesięcy) i operacyjny (od 24 do 60 miesięcy). W obu przypadkach wpłata początkowa może wynosić od 0%, a wiek pojazdu plus okres leasingu nie mogą przekroczyć 11 lat.
Podsumowanie
Za i30 nie przemawia tylko wygląd. Samochód broni się pewnym prowadzeniem, komfortowym zawieszeniem i 5-letnią gwarancją. Cena wyjściowa modelu, ale i wartość rezydualna auta także zachęcają do rozważenia zakupu. O tak, Hyundai i30 Wagon to już nie jest auto niszowej marki z dalekiej Korei, tylko zaprojektowane w całości w Europie i dla wymagającego, europejskiego klienta.

1 2
oprac. : Artur Balwisz / NaMasce.pl
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)